Artykuł

Będzie nowy park

Projekt rewitalizacji parku w Golasowicach przy ul. Z. Nałkowskiej został wybrany do dofinansowania unijnego w wysokości  ponad 1,8 mln zł!
Już jesienią ruszą prace, ale na finał trzeba będzie poczekać do końca roku 2027. Zakres robót jest bardzo szeroki. Począwszy od rozbiórki pozostałości po Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej przez budowę ścieżek pieszych, podestu przez szuwary, remont koryta cieku, zabudowę małej architektury i elementów ścieżki edukacyjnej po rewitalizację zieleni i nowe nasadzenia drzew i krzewów. Co ważne, prace będą wykonywane w ten sposób, aby zachować bioróżnorodność tego terenu. Park będzie nową przestrzenią zieloną dostępną dla mieszkańców i gości gminy Pawłowice. 

Data ostatniej aktualizacji: 26.06.2026
Autor: UG Pawłowice
Zaktualizował: Beata Cyganek
Przewiń stronę do góry

Informacja o cookies!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje