Projekt rewitalizacji parku w Golasowicach przy ul. Z. Nałkowskiej został wybrany do dofinansowania unijnego w wysokości ponad 1,8 mln zł!
Już jesienią ruszą prace, ale na finał trzeba będzie poczekać do końca roku 2027. Zakres robót jest bardzo szeroki. Począwszy od rozbiórki pozostałości po Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej przez budowę ścieżek pieszych, podestu przez szuwary, remont koryta cieku, zabudowę małej architektury i elementów ścieżki edukacyjnej po rewitalizację zieleni i nowe nasadzenia drzew i krzewów. Co ważne, prace będą wykonywane w ten sposób, aby zachować bioróżnorodność tego terenu. Park będzie nową przestrzenią zieloną dostępną dla mieszkańców i gości gminy Pawłowice.
Artykuł
Będzie nowy park
Data ostatniej aktualizacji: 26.06.2026
Autor: UG Pawłowice
Zaktualizował: Beata Cyganek





