W kalendarzu świąt 22 czerwca jest Dniem Kultury Fizycznej, natomiast 23 czerwca świętujemy Dzień Olimpijski. Oba święta łączą się z tematem dbania o zdrowie, kondycję fizyczną, rekreacją i szeroko rozumianym sportem. W gminie Pawłowice jednostką, która troszczy się o rozwój tego rodzaju aktywności jest Gminny Ośrodek Sportu. Zarządza on obiektami sportowymi, organizuje wydarzenia będące okazją do sportowej rywalizacji, pomaga bezpiecznie rozwijać sportowe pasje, współpracuje z klubami sportowymi. Nasze obiekty, jak chociażby basen, lodowisko, boiska czy sauny są wizytówką gminy Pawłowice. Służą mieszkańcom, ale chętnie korzystają z nich również osoby z bliższej i dalszej okolicy.
Dzisiaj pracowników GOS odwiedziła Wójt Gminy Pawłowice Joanna Śmieja. Dziękując profesjonalizm i zaangażowanie, życzyła wszystkim wielu powodów do radości jaką daje sport i praca w zgranej drużynie.





