Artykuł

Sukces zawodniczki Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice

Paulina Trzaskalik, wywalczyła III miejsce podczas Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii dziewczynek do lat 6.
Od 27 kwietnia do 1 maja, w Poroninie, zawodniczka Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice Paulina Trzaskalik brała udział w Indywidualnym Pucharze Polski w kategorii „dziewczynki do lat 6”. Do udziału w turnieju zgłosiło się 12 dziewczynek z rocznika 2012 z Białegostoku, Wrocławia, Kielc, Grodziska Mazowieckiego, Tych, Cieszyna i Pawłowic.Turniej rozgrywany był na dystansie 9 rund. Pierwsze miejsce zdobyła Danuta Zarzycka z Białegostoku zdobywając 8 punktów na 9 możliwych, drugie miejsce zajęła Michalina Popczyńska z Wrocławia 7,5 punktu na 9 możliwych, a trzecie Paulina Trzaskalik z Pawłowic, również zdobywając 7,5 punktu na 9 możliwych.Paulina Trzaskalik za trzecie miejsce otrzymała puchar oraz nagrodę rzeczową, a oprócz tego może reprezentować Polskę na Mistrzostwa Świata i Europy w swojej kategorii wiekowej, co określa regulamin kadry narodowej juniorów.Jest to kolejny sukces szachowy Pauliny Trzaskalik, zawodniczki z gminy Pawłowice. W grudniu 2017 roku, zdobyła 6 miejsce na Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli, które odbyły się w Katowickim Spodku, a w kwietniu 2018 roku, wygrała Turniej Przedszkolaków w Ustroniu, zdobywając komplet punktów w gronie 50 dzieci.
Data ostatniej aktualizacji: 21.05.2018
Autor: Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice
Zaktualizował: Tomasz Porwisz