Artykuł

Zebrano około 4,5 tony tekstyliów

Od 22 do 25 czerwca na terenie wszystkich sołectw gminy Pawłowice odbyła się zbiórka tekstyliów. Akcja została zorganizowana z myślą o mieszkańcach, którzy mogli w prosty i wygodny sposób przekazać niepotrzebną odzież oraz inne wyroby tekstylne do właściwego zagospodarowania. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ciągu czterech dni mieszkańcy oddali około 4,5 tony tekstyliów.

Ponad połowę zebranych materiałów stanowiła odzież w dobrym stanie, nadająca się do ponownego wykorzystania. Ubrania zostały odebrane przez firmę Wtórpol Sp. z o.o., która zajmuje się ich sortowaniem i przygotowaniem do ponownego wprowadzenia do obiegu. Dzięki temu wiele z nich otrzyma drugie życie.

Pozostała część zebranych tekstyliów, która nie nadawała się już do ponownego użycia, została przekazana do specjalistycznych instalacji przetwarzania. Materiały te zostaną wykorzystane między innymi do produkcji czyściwa przemysłowego oraz paliw alternatywnych, co pozwala ograniczyć ilość odpadów trafiających na składowiska.

Dziękujemy mieszkańcom za liczny udział w akcji oraz odpowiedzialne podejście do segregacji odpadów. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi zasadami tekstyliów nie należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane. Zużytą odzież, obuwie i inne wyroby tekstylne można przekazywać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub podczas organizowanych przez gminę zbiórek.

Data ostatniej aktualizacji: 26.06.2026
Autor: Urząd Gminy Pawłowice
Zaktualizował: Joanna Kiełkowska
Przewiń stronę do góry

Informacja o cookies!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje