Wśród proponowanych zajęć pojawiły się wycieczki krajoznawcze, wyjazdy rekreacyjne oraz zajęcia stacjonarne.
Wyprawa górska w Beskid Żywiecki rozpoczęła cykl wakacyjnych wyjazdów. Uczestnicy wycieczki pokonali dwunastokilometrowątrasę krajobrazową prowadzącą z Przełęczy Korbielowskiej na Halę Miziową, a przy ognisku posilili się i nabrali sił na drogę powrotną. Druga z kolei wyprawa pozwoliła dzieciom zapoznać się z historią Wrocławia. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Rynek, zabytkową dzielnicę miasta — Ostrów Tumski, odnaleźli również wrocławskie krasnale oraz odwiedzili mieszkańców tamtejszego zoo. Ostatnim punktem planu wycieczki była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”. W ramach wyjazdów rekreacyjnych zorganizowano dwie wycieczki do Zatorlandu, gdzie wśród 101 atrakcji dzieci zwiedziły park owadów, ruchomych dinozaurów, poznały przeszłość geologiczną Ziemi. Była też wycieczka do królestwa trampolin „Jump World” oraz do kina na seans filmowy pt. „Raya i ostatni smok”.
Wśród wielu proponowanych aktywności znalazły się również zajęcia stacjonarne, które odbywały się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach, podczas których najmłodsi uczniowie podejmowali się wyzwań sportowych oraz kulinarnych. Celem zajęć multirozwojowych było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia opartego o aktywność fizyczną. W ramach rozpowszechniania wiedzy dotyczącej zdrowego i zbilansowanego żywienia dzieci brały udział w „smacznych środach”, w czasie których samodzielnie przygotowywały drugie śniadanie składające się z sałatki owocowej oraz kanapek. Ponadto dzieci poznały jak prawidłowo nakryć do stołu i przyozdobić go w pięknie złożone serwetki.
W czasie „kreatywnych poniedziałków” dzieci stworzyły, a następnie pomalowały dinozaura w formacie 3D. Wielobarwny i uśmiechnięty Thriceratops towarzyszył dzieciom przez cały okres trwania zajęć. Ponadto uczestnicy, bazując na własnej wyobraźni i dostępnych materiałach zaprojektowali, a następnie skonstruowali roboty z wykorzystaniem surowców wtórnych. Podczas zajęć plastycznych z elementami integracji sensorycznej dzieci wykonywały prace z wykorzystaniem domowej ciastoliny, makaronu i różnego rodzaju nasion.
Ostatni blok tematyczny zatytułowany „zielone piątki” bazował na dostrzeżeniu przez dzieci piękna i różnorodności otaczającego świata. W czasie warsztatów uczestnicy poznali szereg roślin mających pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, wykonali również prace florystyczne na bazie wcześniej zebranych kwiatów, traw i gałązek krzewów oraz stosując technikę malowania frotaż, wykonali plakat przedstawiający wielobarwne drzewo.
W galerii zdjęcia z zajęć i wycieczek organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2.