W dawnych słowiańskich tradycjach lato było czasem spotkań, śpiewu i wspólnego świętowania tego, co daje natura – światła, ciepła i relacji między ludźmi. I właśnie ten klimat poczujecie już w najbliższą niedzielę w Pawlowicach w parku przy inhalatorium.
Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach przygotował dla nas ciekawy program:
17:00Ślōnsko Bajarka
18:00wernisaż „Pranie pachnące sztuką”
Volar Dance
Zespół Pieśni i Tańca Sari Żory
GRUPA MUSICALOWA „eM”
19:30Teatr Epidemia
20:30Zelenenebo
Dodatkowo odbędą się warsztaty plecenia wianków, malowania toreb oraz dawne zabawy ludowe i podwórkowe dla dzieci. W strefie gastro zjecie dania z grilla, podpłomyki i napijecie się chłodnych napoi.Podczas wydarzenia odbędzie się jarmark rękodzieła i lokalnych wystawców.
GOK zachęca, by tego dnia postawić na biele, beże i kwiatowe motywy. Lekkie, letnie stylizacje pięknie wpiszą się w charakter wydarzenia.
Niedziela, 28 czerwca 2026 r.
godz. 17:00
Park przy Inhalatorium w PawłowicachDo zobaczenia!





